Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali, že dne 1. září 2017 dochází ke spojení firem ONE PUB s.r.o. a Dotykačka s.r.o.. Spojená firma s novým názvem Dotykačka ČR s.r.o. se stává jedním z lídrů na trhu pokladních systémů a díky stabilnímu zázemí a společnému know-how budeme poskytovat služby na ještě vyšší úrovni a nadále zlepšovat naše pokladní aplikace. Detailní informace naleznete zde: www.dotykacka.cz/spojeniNávod k použití

Návod k použití

Návod ONE PUB – digitální hárek/zrcadlo

P okud nemáte čas a chuť studovat návody a nastavovat výrobky, tak si můžete u ONE PUB (JEDNA HOSPODA) objednat kompletní servis, který znamená, že naprosto vše uděláme za Vás a vy již budete jen vážit rozpité láhve, dělat rychlé inventury nebo objednávky a příjmy. Součástí je instalace do Vašeho zařízení, registrace, zadání všech Vašich produktů včetně specialit (i vč. hmotností), zadání jejich cen a stavu z poslední inventury a školení pro Vás a Váš personál.

Součástí může být i dodání váhy, čtečky nebo Android zařízení, ale aplikaci můžete provozovat na Vašem zařízení a váze. Samozřejmě si můžete vše nastavit sami a k tomu slouží níže uvedený návod (ke stažení i na www.inventurabaru.cz/rychly_navod.html), návodná videa nebo pomůžeme po telefonu či přes vzdálený přístup (např. přes TeamViewer)

KROK 1: Instalace a registrace aplikace ONE PUB

Stáhněte si aplikaci do mobilu nebo tabletu s Androidem, testování 14 dní je zcela zdarma.

P okud nemáte Android tak můžete aplikaci částečně vyzkoušet i na webu www.inventurabaru.cz/zrcadlo.php (jen převody) nebo www.inventurabaru/digitalnizrcadlo (vč. inventury) případně Vám můžeme aplikaci zprovoznit i na PC (Android X86)

Postup instalace Android: na mobilu si spustíte aplikaci Obchod play

vyhledáte slovo ONE PUB (pokud nemáte účet google tak si ho musíte založit)

Po instalaci se Vám zobrazí návod, ten si přečtete a dole ho potvrdíte tlačítkem Přejít na aktualizaci cen. Ta bude poprvé trvat cca 5 minut, protože se stahuje přes 30 000 produktů. Aplikace funguje později i bez připojení na Internet – tedy jí můžete používat třeba ve sklepě nebo ve skladu (bez wifi nebo dat), ale neuvidíte fotografie a nebudete mít zálohu Vašich dat. Jednou za čas je třeba se na Internet připojit pro stažení nových láhví, cen nebo pro odeslání objednávky.

Přihlášení: nevypisujte ihned E-mail a heslo, ale zvolte nejprve VYTVOŘIT REGISTRACI
Zadáte typ podniku (není nutné uvádět ani jméno podniku ani IČO pokud chcete zůstat anonymní a nebudete používat objednávky mailem). Zadáte správný Telefon a přihlašovací jméno (E mail, může být osobní) – slouží pro podporu z naší strany a zadáte Vaše nové heslo (později ho můžete změnit). Zaškrtnete souhlas s podmínkami a zvolíte REGISTROVAT. Na Vámi uvedený mail dorazí 4 místný ověřovací kód, přepnete se do Vašeho mailu, opíšete si kód a vrátíte se do aplikace. Zde se již přihlásíte svým mailem a heslem a pak zadáte kód a máte k dispozici plnou verzi aplikace na testování

KROK 2: Úvodní nastavení inventury
Jděte na  a přes tlačítko  zadejte své produkty a to přes vestavěnou čtečku čárových kódů  (telefon/tablet musí podporovat automatické zaostřování zblízka, často je třeba zapnout i přisvětlení), nebo začněte psát název výrobku do kolonky  , nebo ho vyberte z příslušné kategorie. U každého přidaného výrobku zadejte jeho prodejní cenu za litr, panáka nebo kus a zadejte jeho minulý stav z poslední inventury a případně příjem (nákup) od poslední inventury. V případě, že Váš výrobek jste nenašli (je třeba zadávat název s diakritikou a pokud hledáte přes čárový kód tak si zkontrolovat, že byl načten opravdu správný kód), tak se nabídne sama volba NAVRHNOUT NOVÝ PRODUKT, kam si produkt sami zadáte: Název, EAN (lze rozpoznat), Jednotka ( litr, kus, gram - u litru pak zadáte objem celého balení a případně hmotnosti prázdné a plné láhve; u gramů pak hmotnost celého balení) Pak zvolíte ODESLAT KE SCHVÁLENÍ, takový produkt můžete vy hned používat a ONE PUB ho většinou brzy (pokud je to běžný produkt nebo novinka) zařadí i do běžné databáze a naváží ho/ naměří/ nafotí. Výrobek můžete přidávat i z katalogu (menu/navrhnout nový produkt). Pokud uvidíte u nějakého výrobku nesrovnalost (např v hmotnosti) tak nás o tom můžete informovat na mailu onepub@onepub.cz nebo v menu/PODPORA, kde můžete nechat zprávu pro nás. Vždy zkuste nejprve vyhledat v katalogu jestli už neexistuje k danému EANu nebo názvu nová položka (např. najdete Absolut 1L stará těžká láhev a Absolut 1L nová lehká láhev) Do skladu se vrátíte pomocí tlačítka zpět nebo pomocí ikony ONE PUB vlevo nahoře.

Inventuru můžete dělat pro všechny Vaše výrobky nejen pro alkohol, ale i pro kusové zboží (tyčinky, limonády) nebo vážené zboží (maso, káva). Kávu je lepší zadávat jako novou vlastní položku (jednotka gram, balení např. 1000 g) a pak jen zadáváte gramy (cenu za kg kávy zadáte jako cenu za espreso/7g x 1000). Pokud máte na kávovaru počítadlo (nebo na pivním tanku), tak můžete přidat do inventury také počítadlo (dole pod produkty). Zadáte poprvé počet číslic na počítadle (např. 4 pro počítadlo do 9999 kusů) a současný stav. Počítadlo umí pracovat i s vynulováním když přesáhne maximum. Čaj a čokoládu doporučujeme zadávat jako vlastní položku a vybrat si jestli jí budete vážit (gramy – např. sypaný čaj, granulovaná čokoláda) nebo zadávat v kusech (pytlíčky). Sekty – si můžete zvolit, jestli je chcete měřit v litrech nebo kusech (na jeden EAN se nabídnou 2 různé položky), vína nad 1 litr jsou nastaveny pro zadávání v litrech (rozlévají se), vína pod litr jsou nastavená pro zadání v kusech. Pokud to potřebujete jinak tak si položku zadejte jako vlastní a zvolte si jednotku. Pivo vyhledejte v katalogu, zvolte správný objem sudu a zadáváte ho pak v litrech nebo gramech. Např. zadáte hmotnost 21 200 gramů (21,2 kg) a aplikace sama odečte hmotnost sudu (např. 12 kg) a zobrazí objem 9,2 litru. Snažte se vždy položku nejprve najít a až pak si jí zadávat sami, protože u položek z katalogu je fotografie, správný EAN a tak se Vám pak položka bude dobře dávat i do objednávek a velkoobchod zaveze tu správnou.

KROK 3: Inventura - aktuální stavy a příjem
Na skladu jsou výrobky s růžovým pozadím, což znamená, že jste ještě nedoplnili aktuální stav. Bílé pozadí značí doplněné výrobky, podle tohoto kritéria můžete výrobky i řadit (menu/řadit nezadané). Zkratka N/A znamená, že zatím výpočet není možno provést. Při ukončení inventury jsou růžové produkty považovány za produkty bez prodeje a tak neovlivní tržbu a nemusíte je tak vůbec otevírat.

Vyberte si na skladu příslušný výrobek a klikněte na něj (klikem na fotografii se dostanete do detailu výrobku, klikem na křížek výrobek smažete - pokud má již nulový stav, klikem na text se dostanete do pole pro zadávání údajů – přímo na příjem, stav nebo cenu). Výrobek na skladu můžete opět hledat buď textem (lupa) nebo čárovým kódem. Případně můžete výrobky řadit, jak jste zvyklí po kategoriích a pak je nemusíte hledat. Změna řazení je možná z MENU  ŘADIT ABECEDNĚ nebo ZMĚNIT POŘADÍ přesunem či zápisem požadovaného pořadového čísla a pak UKONČIT ŘAZENÍ

V poli pro zadávání jednotlivého produktu jsou tři záložky: CENY (pro zadávání prodejní ceny, pokud jste tak již neučinili při přidávání produktu na sklad), PŘÍJEM (pro zadávání příjmu na sklad nebo nákupu, sem lze u první inventury zadat i minulý stav) a STAV. Když jednou záložku zvolíte tak se zapne její režim a pro další výrobky se nabízí automaticky (např zadávám ceny nebo příjmy nebo stavy)

Jako první zadávejte příjmy až pak stavy, aby Vám nevznikala záporná tržba. V záložce STAV zadejte pro každý výrobek aktuální počet výrobků na skladě v kusech (u lihovin se přepočte dle objemu láhve na litry) nebo litrech (desetinná čísla se zadávají s tečkou např. 1.5 L) a potvrďte zeleným tlačítkem PŘIPOČÍST (hodnota se tak přičte ke stávajícímu stavu a tak můžete přidávat láhve postupně i z více skladů). Tlačítko ODEČÍST slouží k opravám, pokud jsem připočetl něco chybně (k opravě slouží i šipka zpět, která reaguje na dlouhý stisk) dále slouží k odfasování u příjmu (například odpis nebo převod na jiný sklad). Tlačítko BEZ PRODEJE opíše stav z minulé inventury + příjem, tedy prodej je nula. Tlačítko VYPRODÁNO změní aktuální stav na nulu, tedy prodalo se vše.

U otevřených láhví lihovin nebo např. u rozlévaného vína či piva zadejte jejich hmotnost v gramech (nebo výšku jejich hladiny v milimetrech ode dna láhve) a ta se automaticky přepočte na objem v litrech. Přidáte do stavu opět tlačítkem PŘIPOČÍST (ikona mikrofonu slouží k zadávání gramů hlasem – 1 132 gramů vyslovujte jako tisícstotřicetdva a ne jedenáctsettřicetdva). Je možno v jednom kroku přidat jak litry, tak kusy tak třeba i gramy rozpité láhve. Zpět do skladu pro zadání dalšího stavu výrobku se dostanete tlačítkem zpět.

Získtejte e-book Vše o EET zdarma!

Zadejte svoji e-mailovou adresu, kam vám e-book "Jak na EET?" ihned zašleme.